Blog EMC

Blog
EMC


Oznakowanie CE - wprowadzenie
10 MAR

Oznakowanie CE - wprowadzenie

Wcześniej pisałem o Dyrektywach Unijnych (Dyrektywy Unijne). Tutaj kolejny krok, czyli oznakowanie. Jak w prawidłowy sposób oznakować produkt i z czym może wiązać się brak takiego oznakowania. Oznakowanie CE CE - [fr. Conformité Européenne] - oznakowanie, które pokazuje, że produkt spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej.

WAŻNA UWAGA:

Nie wszystkie produkty muszą posiadać oznakowanie CE, które jest konieczne tylko do większości produktó ...

Czytaj więcej
05 MAR

Nadzór rynku - wywiad z Dominikiem Kołtunowiczem (UKE)

Dzisiejsza publikacja to wywiad z przedstawicielem UKE - Dominikiem Kołtunowiczem, który opowie po krótce, jak wygląda rynek pod względem kontroli zgodności z normami prawnymi.
Zastanawialiśmy się również co może być przyczyną niespełniania wymogów przez producentów. Jest kilka opcji, którym warto by było się przyjrzeć i zastanowić na co mamy wpływ i jak możemy uniknąć takiej sytuacji. Jak wygląda nadzór polskiego rynku i jego sytuacja w obszarze kompatybilności elektromagnetycznej. W jaki sposób można polepszyć obecną sytuację, a ponadto jaką rolę spełniają importerzy, producenci i dystrybutorzy.

Jeśli poszukujesz rozwiązania dla siebie i swojej firmy, skorzystaj i napisz do nas. Wesprzemy Twoje działania i pomożemy uniknąć niepotrzebny ...

Czytaj więcej