Dyrektywa EMC i RED

Dyrektywy
EMC i RED

DYREKTYWY EMC I RED - ZMIANY, WYMAGANIA, KONTROLA RYNKU, KARY W ODNIESIENIU DO DYREKTYWY EMC 2014/30/EU.

Nowa dyrektywa EMC 2014/30/UE została przyjęta już w 2014 roku, jej wdrożenie musi nastąpić do 20 kwietnia 2016 r. Treść dostępna dla każdego, więc skąd tyle problemów i zamieszania? Skąd tyle wyrobów niezgodnych? Szkolenie to ma za zadanie pokazać jak sprawa wygląda w praktyce, w naszych warunkach. Aspekty prawne, kontrola, procedury jej wdrażania i konsekwencje niespełnienia wymagań. O czym warto wiedzieć i jak się w tym odnaleźć? A to wszystko okiem praktyka.

WIEDZA ZDOBYTA PODCZAS SZKOLENIA

Szkolenie adresowane jest do wszystkich, którzy chcieliby poznać istotę nowych regulacji w obszarze EMC. W szczególności kierowane jest do osób, które uczestniczą w procesie oceny zgodności wyrobów i ich wprowadzania do obrotu. Temat obejmuje zarówno aspekty formalno-prawne, jak też informacje o praktycznym zastosowaniu przepisów dyrektywy w polskim otoczeniu prawnym. Prowadzący odpowie na pytanie, jakich pułapek uniknąć, aby móc udostępniać wyroby EMC w zgodzie z nowymi wymaganiami EMC. Omówione zostaną także konsekwencje prawne wprowadzenia na rynek wyrobu niezgodnego.

Program

  • DYREKTYWY NOWEGO PODEJŚCIA.
  • ZAKRES NOWEJ DYREKTYWY (JAKIE WYROBY PODLEGAJĄ JEJ PRZEPISOM).
  • ROLE I OBOWIĄZKI PODMIOTÓW GOSPODARCZYCH.
  • KTO ODPOWIADA ZA WYRÓB OFEROWANY NA RYNKU I W JAKIM ZAKRESIE.
  • DEKLARACJA ZGODNOŚCI – JAK JĄ PRAWIDŁOWO SPORZĄDZIĆ.
  • KONSEKWENCJE WPROWADZENIA WYROBU NIEZGODNEGO.
  • IMPORT WYROBÓW Z KRAJÓW TRZECICH – ZASADY, KONTROLA CELNA.
  • PRZYKŁADY Z ŻYCIA, RADY, WSKAZÓWKI.
  • ODPOWIEDZI NA PYTANIA.

TRENER

Dominik Kołtunowicz

Pracownik Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE)

Prawnik, ekspert specjalizujący się w zagadnieniach związanych z wprowadzaniem wyrobów do obrotu. Brał udział w tworzeniu ustawy o kompatybilności elektromagnetycznej i wielu nowelizacji ustawy o systemie oceny zgodności. W latach 2009 -2015 autor wielu wykładów na Warsztatach EMC we Wrocławiu. Członek Komitetu Sterującego ds. Nadzoru Rynku przy Prezesie UOKiK. W roku 2010 został powołany przez Ministra Gospodarki w skład Rady ds. Akredytacji. Od przeszło 10 lat zajmuje się koordynacją działań nadzoru rynku między innymi w obszarze kompatybilności elektromagnetycznej.

CENNIK SZKOLEŃ OTWARTYCH

W cenie szkolenia są uwzględnione - miejsce szkolenia, catering, materiały szkoleniowe. Cena nie uwzględnia noclegów ani dojazdów na szkolenie.

Warszawa, 01.03.2018 r.

Dany termin szkolenia niestety nie jest już dostępny.
Zostaw nam kontakt do siebie, abyśmy mogli Cię poinformować o dostępnych możliwościach.


Dla grup powyżej 3 osób i szkoleń dedykowanych, ceny ustalane są indywidualnie.