Szkolenie oparte na przedstawieniu i omówieniu dyrektywy „Niskonapięciowej LVD” 2014/35/WE.
19.04.2023 r.
Szkolenie online – na żywo
Cena regularna 2180 zł netto/os.
Celem szkolenia jest omówienie wymagań dyrektywy niskonapięciową 2014/35/EU, pokazanie metod oceny zgodności produktu oraz przedstawienie przykładów przeprowadzenia oceny zgodności z dyrektywą LVD. Przedstawiane informacje pozwolą uczestnikom na wykonanie samodzielnej oceny zakresu wymagań regulacji dotyczących wybranego produktu elektrycznego/elektronicznego i wybór norm. Omówione zostaną także tematy takie jak np. przygotować produkt do badań, poprawnie oznaczyć urządzenie, co należy umieścić w instrukcji oraz jakie dokumenty muszą być dostępne, by potwierdzić przeprowadzoną ocenę zgodności.
Podczas szkolenia poznasz zakres, wymagania, normy zharmonizowane, obowiązki i potencjalne zagrożenia dotyczące urządzeń objętych
Dyrektywą LVD.
Zajmujesz się projektowaniem albo produkcją urządzeń elektronicznych z kategorii RTV lub AGD? Z wprowadzeniem tego rodzaju produktów do obrotu wiążą się liczne ograniczenia mające na celu ochronę użytkownika. Doskonale rozumiemy, jak niezrozumiałe bywają zapisy w różnego rodzaju ustawach, uchwałach czy normach unijnych, dlatego na naszym szkoleniu z dyrektywy LVD dowiesz się wszystkiego, co musisz o niej wiedzieć. Rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości, dzięki czemu uzbroisz się w wiedzę niezbędną w procesie produkcyjnym, imporcie komponentów czy negocjacji z partnerami biznesowymi.
Na szkoleniu trener przekłada język przepisów prawnych na zrozumiałe przykłady oraz cenne wskazówki. Dowiesz się, jaki zakres ma dyrektywa LVD — jakie wyroby podlegają jej zapisom, ale też jakie są wyłączenia. Zapoznasz się ze wzorem deklaracji zgodności, poznasz obowiązki poszczególnych podmiotów uczestniczących w procesie, ale również dowiesz się, jakie konsekwencje wiążą się z wprowadzeniem do obrotu produktu niezgodnego z dyrektywą. Szczegółowo wyjaśnimy, jakie kryteria należy spełnić, by otrzymać certyfikat LVD, a na koniec szkolenia odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kursie!
Konsultant, doradca, inżynier ds. zgodności i bezpieczeństwa produktu z ponad 12 letnim doświadczeniem.
Inżynier, specjalizujący się w zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem i zgodnością maszyn i urządzeń elektrycznych/elektronicznych na rynkach UE, UK, USA/Kanada, Australia/Nowa Zelandia. Wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej (testowanie i walidacja produktów), Oil&Gas oraz produkcji maszyn i urządzeń elektrycznych/ elektronicznych. Od ponad 10 lat pracuję z dyrektywami Unii Europejskiej, głównie z zakresu bezpieczeństwa maszyn i urządzeń elektrycznych (MD, LVD, EMC) wspierając inżynierów, kierowników produkcji i produktu na każdym etapie życia produktu: od pomysłu, poprzez rozwój i walidację prototypu, aż po fazę wdrożenia i wprowadzenia na rynek. Zajmuję się również utrzymaniem produktu i procesem zmian. Aktywny prelegent na kilku konferencjach z doświadczeniem w szkoleniach prowadzonych online i na żywo. Publikuję własne artykuły na LinkedIn związane z aspektami bezpieczeństwa produktów i zgodności.
POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW