LIDER r&D – KOMPETENCJE KIEROWNICZE

TAJNIKI BUDOWANIA ZESPOŁU, ORGANIZACJI JEGO PRACY, WYZNACZANIA ZADAŃ
ORAZ ZWIĘKSZANIA EFEKTYWNOŚCI.

Podczas szkolenia uczestnik dowie się oraz skorzysta z narzędzi do zarządzania zespołem oraz budowania efektywnej komunikacji. Pozna style zarządzania, które będzie mógł wykorzystać w swojej codziennej pracy oraz dowie się na czym polega i jak zarządzać cyklem życia zespołu, który wpływa na pracę i realizację projektów. Sprawdzi, jakich błędów należy unikać oraz jak skutecznie komunikować się z zespołem.

Zapytaj o najbliższe szkolenie: office@emc4b.com

Szkolenie otwarte dla liderów, kierowników działów inżynieryjnych.

Cena regularna 1980 zł (netto)

 • Możliwe zniżki (patrz cennik niżej)
 • Dla grup powyżej 3 osób przygotowujemy specjalną ofertę – zgłoś się do nas: office@emc4b.com
 • Szkolenie otwarte
 • Czas szkolenia: 1 dzień
 • Poziom szkolenia: (I) Intermediate
 • Wymagane doświadczenie pracy w zespole inżynierów bądź zarządzania ww. zespołem.
 • Możliwość zamówienia szkolenia dedykowanego
 • Regulamin

Zobacz też nowy kurs online

Komunikacja w zespole – nie tylko dla inżynierów.

PROGRAM

CECHY, FUNKCJE MENEDŻERA KOMUNIKACJA W ZESPOLE INŻYNIERÓW

 • Cechy i funkcje menedżera, zmiana roli z kolegi na szefa
 • Budowanie autorytetu w zespole, elementy wystąpień publicznych
 • Błędy młodego menedżera
 • Skuteczna komunikacja w zespole inżynierów

 

STYLE ZARZĄDZANIA ZESPOŁEM PRACA ZESPOŁOWA

 • Style zarządzania dostosowane do sytuacji i pracownika
 • Budowanie zespołu, cykl życia zespołu
 • Organizacja pracy zespołu, stawianie celów, delegowanie zadań

 

LIDER R&D – KOMPETENCJE KIEROWNICZE – na warsztacie, jaki przygotowaliśmy specjalnie dla osób pracujących w zespołach projektowych, w grupach inżynierów, zapoznasz się z zagadnieniami, które pomogą Ci budować i rozwijać kompetencje kierownicze. Jeżeli dopiero planujesz objęcie zarządzania zespołem – ten warsztat zdecydowanie także jest dla Ciebie. Czego się dowiesz? Spójrz poniżej na zestaw informacji, które pojawią się na szkoleniu i doczytaj do końca. Będzie konkretnie i intensywnie!
 1. Zamiana roli z kolegi na szefa – jak budować swój autorytet, jeśli wcześniej pracowaliście na tym samym poziomie w hierarchii? Jak rozwijać relację przełożony – podwładny, jednocześnie zachowując partnerskie stosunki. Zdobędziesz także wiedzę na temat 4 kluczowych funkcji, które stoją przed każdym przełożonym.
 2. Czynniki budujące Twój autorytet – poznasz 5 poziomów przywództwa i będziesz w stanie ocenić, na którym z nich aktualnie jesteś oraz jaki model przyjmują osoby na stanowiskach kierowniczych w firmie, w której pracujesz. Będzie to punktem wyjścia do poznania zestawów zachowań i reakcji na poziomie niewerbalnym oraz komunikatów werbalnych, będących wskazówkami dla budowania autorytetu.
 3. Dobre expose szefa – zobaczysz z czego składa się prawidłowo przygotowane expose szefa, dlaczego oraz w jakich okolicznościach warto je przeprowadzić. Poznasz konkretne wskazówki dotyczące wystąpień publicznych w takich sytuacjach, jak spotkania zespołowe, prezentacje działowe… czy właśnie expose. Zobaczysz, że lepiej buduje swój autorytet szef, który jest pewny siebie i panuje nad swoim ciałem. Przekonasz się, że też tak potrafisz.
 4. Błędy, których nie chcesz popełniać – zapoznasz się z listą najczęściej popełnianych błędów przez osoby pełniące funkcje liderskie. Wszystko po to, aby świadomie nie postępować
  w sposób, który utrudnia Ci realizację Twojej roli.
 5. Komunikacja – modele i kluczowe wskazówki – wydawanie poleceń, próśb, ocena zadań pracowników – poznasz, jak robić to konkretnie i wygodnie. Zobaczysz skuteczne modele komunikacyjne dla sytuacji, w których potrzebujesz konstruktywnie skrytykować czyjąś pracę, jednocześnie mobilizując go dalej do działania. Co ważne – poznasz także techniki udzielania pochwał, gdyż, doceniać pracę swojego zespołu, to także rola szefa. Ponadto uświadomisz sobie, co zaburza komunikację w zespole i na styku zespołu z innymi obszarami firmy i jak sobie z tym poradzić, kiedy nie mówimy jednym językiem eksperckim.
 6. Styl zarządzania dostosowany do etapu rozwoju pracownika – sprawdzisz swój dominujący styl zarządzania, ale także zobaczysz, że zespół tworzą różni ludzie i to do nich należy dostosować swoje podejście. Poznając etapy rozwoju pracownika, uświadomisz sobie, jak pracować z osobą, w danym momencie jej kariery zawodowej.
 7. Efektywne i sprawne działanie na co dzień – dowiesz się, jak stawiać cele przed całym działem oraz dedykowane dla poszczególnych osób. Poznasz kilka wskazówek dotyczących organizacji pracy oraz wytyczne dotyczące skutecznego delegowania zadań.
 8. Różne role zespołowe i cykl życia zespołu – odkryjesz teorię ról zespołowych, zweryfikujesz, jakie role aktualnie pełnisz. Dowiesz się, dlaczego ważna jest różnorodność ról.
  Po szkoleniu będziesz mógł sprawdzić, jakie role posiadają osoby, z którymi współpracujesz. Zapoznasz się także z pojęciem cyklu życia zespołu i będziesz mógł ocenić, na jakim etapie jest Twój zespół.

LIDER R&D – KOMPETENCJE KIEROWNICZE – warsztat zawierający kwintesencję tego, co powinieneś wiedzieć, chcąc zarządzać wystarczająco dobrze i budować swoją pewność siebie
w tym obszarze.

Zapraszamy!

GRUPA DOCELOWA

 • menadżer projektu, lider zespołu projektowego
 • kontroler jakości
 • inżynier testujący
 • projektant elektronik (hardware)
 • inżynier oprogramowania pracujący z elektroniką (software)
 • importer elektroniki
 • osoba odpowiedzialna za deklaracje zgodności

Poziom INTERMEDIATE w modelu B.I.A.S.

Czy są możliwe dodatkowe Zniżki?
Tak, dla grup powyżej 3 osób, cena może zostać obniżona. Prosimy o kontakt: office@emc4b.com.
Jak działają zniżki?
Zniżka obowiązuje do dni wskazanych w cenniku. Aby z niej skorzystać należy zgłosić się na szkolenie oraz uiścić opłatę do dnia wskazanego w fakturze. W wyjątkowych sytuacjach – prosimy o kontakt. Nie można wydłużyć terminu progów rabatowych.
Czy można zapisać więcej osób z firmy?
Tak, można. Do 8 osób opłaca się zapisać na szkolenie otwarte. Powyżej warto porozmawiać z nami na temat opcji „In House”, czyli szkolenie dedykowane dla Państwa firmy. Podczas tego szkolenia będziemy mogli skupić się na problemach i zagadnieniach najbardziej potrzebnych.

Trener

Ewa Załupska

Ewa Załupska

Trener, Coach, Konsultant

 • Trener współpracujący z firmami różnych branż.
 • Specjalizuje się w szkoleniach, coachingu, konsultacjach i mentoringu dla osób zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych, liderów zespołów, handlowców, księgowych.
 • Projektuje programy rozwojowe dostosowane do potrzeb indywidualnych uczestników szkoleń oraz całych firm,
  z takich zakresów, jak: zarządzanie projektami, zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie i projekcie, usprawnianie organizacji i procesów wewnątrz niej, zarządzanie sprzedażą, rozwój kompetencji miękkich (m.in. budowanie zespołu, komunikacja, wystąpienia publiczne, motywowanie, rozwiązywanie konfliktów).
 • Współpracowała z takimi firmami, jak: EY (Ernst&Young), HEICHE Polska, EXTRADOM, MUBEA Automotive, Piekarnia Familijna, ARGOS Translations, RONAL Poland, Silesia Plastic, Liugong Dressta Machinery, Kompozyty, TELFORCEONE i wiele innych.
 • Absolwentka Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz doktorantka tej uczelni.
  Jest wykładowcą na takich uczelniach, jak Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.

Merytoryczny Newsletter - zapisz się

Bez spamu. Wartościowe informacje o nowych wpisach, wydarzeniach i szkoleniach w Akademii EMC.

Merytoryczny Newsletter - zapisz się

You have Successfully Subscribed!

Chcesz otrzymać pełną ofertę? Zostaw nam kontakt do siebie!

 

Dziękujemy! W ciągu 24 godzin prześlemy Tobie szczegóły oferty.