Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób dobrze budować swój autorytet wśród zespołu. Poznają techniki i narzędzia komunikacji, aby wzmocnić pracownika i zachować autorytet. Zwiększą świadomość swoich kompetencji oraz możliwości. Poznają mechanizmy, które wpływają na podejmowanie różnych decyzji. Sprawdzą, jakie narzędzia pomogą im w rozpoznaniu, jakim typem lidera się jest, co motywuje zespół. Dzięki szkoleniu zwiększą efektywność prowadzenia spotkań i zarządzania swoim zespołem oraz pozna narzędzia zarządzania portfelem organizacji. Wzmocnią swoją pozycję dzięki świadomemu kierowaniu i prowadzeniu grupy.
czerwiec 2022 r. – live online
Szkolenie otwarte dla liderów, kierowników działów inżynieryjnych.
Cena regularna 1980 zł (netto)
1. MANAGEREM SIĘ BYWA, PRZYWÓDCĄ SIĘ JEST… MODEL PRZYWÓDZTWA MAXWELLA
zadania przełożonego vs. trudne komunikaty przekazywane zespołowi
kluczowe funkcje managera
managerem się bywa – przywódcą się jest…
5 poziomów przywództwa Maxwella
Gdzie jestem ja i gdzie jest nasza organizacja? – autodiagnoza.
2. PRZYKŁAD PŁYNIE Z GÓRY: SZEF, KTÓRY POTRAFI WŁAŚCIWIE PRZEKAZAĆ INFORMACJĘ ZWROTNĄ.
rozróżnienie informacji managerskiej od komunikatu, który kierujemy do pracownika,
czego i jak NIE mówić, aby nadal mieć autorytet i nie podciąć pracownikowi skrzydeł,
waga informacji zwrotnej dla rozwoju pracownika,
komunikacyjny narzędziownik managera: modele skutecznej informacji zwrotnej – FUKO, SPINKA,
co się dzieje po drugiej stronie: mechanizm odbierania informacji zwrotnej – SARA,
komunikacyjny trening managerski: scenki i przykłady grupy.
3. MAKSYMALIZACJA OSIĄGNIĘĆ WŁASNYCH I ZESPOŁU
indywidualne ograniczenia – trening zastosowania szybkiej metody coachingowej weryfikującej przekonania ograniczające u siebie i innych,
wyznaczanie celów – SMARTer, Wojownik, skalowanie
wykorzystanie potencjału zespołu – rozwiązywanie problemów.
4. AUTODIAGNOZA I NARZĘDZIA LIDERA – zwiększanie świadomości lidera i jego efektywności pracy
role zespołowe – test M. Belbina,
czynniki motywujące do pracy, metoda UF.
portfel projektów, mapa procesów, gantt i samodzielne tworzenie narzędzi do zarządzania zespołem i projektem.
5. EFEKTYWNE PROWADZENIA SPOTKAŃ JAKO ELEMENT ZARZĄDZANIA ZESPOŁEM I PROJEKTEM
umiejętne przygotowanie i prowadzenie zebrań,
optymalizacja czasu spotkań i zwiększenie ich efektywności,
sprawne radzenie sobie z trudnymi sytuacjami,
usprawnienie komunikacji podczas spotkania i wdrożenia zadań po spotkaniu,
wskazówki do natychmiastowego wykorzystania.
TRENER
Trener, Coach, Konsultant
✔ Trener z doświadczeniem w firmach różnych branż od 2007 roku.
✔ Specjalizuje się w szkoleniach, coachingu, konsultacjach i mentoringu dla osób zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych, liderów zespołów, handlowców, księgowych, młodych trenerów i osób nowo zatrudnianych.
✔ Projektuje programy rozwojowe dostosowane do potrzeb indywidualnych uczestników szkoleń oraz całych firm, z takich zakresów, jak zarządzanie projektami, zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie i projekcie, usprawnianie organizacji i procesów wewnątrz niej, zarządzanie sprzedażą, system ocen okresowych, rozwój kompetencji miękkich (m.in. budowanie zespołu, komunikacja, wystąpienia publiczne, motywowanie, rozwiązywanie konfliktów), a także administracja biurowa.
✔ Prowadzenie zajęć na uczelniach wyższych, m.in. na Uniwersytecie Ekonomicznym dla studentów studiów podyplomowych z zakresu systemu ocen okresowych pracowników (od 2016 roku).
✔ Rozwija kilka marek szkoleniowych.
✔ Absolwentka Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz doktorantka tej uczelni.
Z szeregowego pracownika awansowałeś na managera projektu? A może od jakiegoś czasu pełnisz funkcję lidera zespołu, ale czujesz, że Twoja wiedza i kompetencje w zakresie zarządzania nie są wystarczające? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z agendą szkolenia z przywództwa, które organizujemy w naszej akademii. W programie przewidzieliśmy zarówno podstawy, jak i bardziej zaawansowane zagadnienia, dzięki czemu zdobędziesz mnóstwo cennych narzędzi w codziennej pracy polegającej na zarządzaniu zespołem. Sprawdź, co przygotował dla Ciebie trener z wieloletnim doświadczeniem praktycznym!
Zarządzanie zespołem specjalistów to całe spektrum działań mających na celu maksymalizację efektywności teamu. To między innymi delegowanie zadań, motywowanie, udzielanie informacji zwrotnej, rozwiązywanie konfliktów, rozwiązywanie problemów, przekazywanie nie zawsze dobrych wieści, podejmowanie trudnych decyzji oraz udzielanie wskazówek dotyczących tego, jak sprawnie i zgodnie z firmowym standardem realizować projekty. Dobry manager to taki, który po jakimś czasie wydaje się zbędny — pracownicy samodzielnie radzą sobie z wyzwaniami, dzielą się zadaniami, sprawnie komunikują się ze sobą, są zaangażowani. Aby dojść do takiego poziomu, skorzystaj z wiedzy trenera. Zapisz się na szkolenie liderskie przeznaczone dla managerów, kierowników, a także innych osób zarządzających zespołami. Sprawdź szczegółowy program kursu!