NADSZEDŁ CZAS PODSUMOWANIA TEGOROCZNEJ KONFERENCJI EMC FOR BUSINESS, KTÓRA MIAŁA MIEJSCE 21-22 CZERWCA WE WROCŁAWIU
Każdego roku zbieraliśmy i analizowaliśmy bardzo wnikliwie Wasze opinie przekazywane nam w konferencyjnych ankietach. Nie inaczej jest i tym razem. Są one dla nas bardzo ważnym źródłem informacji zwrotnej, co wielokrotnie powtarzamy, i pomagają nam w poprawie jakości każdego elementu wydarzenia, zarówno od strony merytorycznej, jak i technicznej.
Ogromne podziękowania kierujemy w stronę prelegentów oraz uczestników – czyli Was – bez których to wydarzenie by się nie odbyło. Były to kolejne, wspólnie spędzone dwa dni, podczas których aktywnie uczestniczyliście zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej.
Dziękujemy Wam również za to, że po tak ciężkim i kłopotliwym dla nas okresie, jakim była pandemia, przybyliście w bardzo licznym gronie i wielu z Was zawitało do nas kolejny raz.
Jesteśmy z tego ogromnie zadowoleni!
Czas na odrobinę statystyk…
A te kolejny raz okazały się dla nas bardzo przyjemne. Ponownie całe wydarzenie oceniliście na mocne 5 (dokładniej: 5,29 / 6.0), natomiast Wasze oczekiwania spełniliśmy w 90%! Jesteśmy ogromnie dumni z takiego wyniku, gdyż jest on o 2% lepszy, niż w roku 2019, co tylko potwierdza nasz wkład w dalszy rozwój idei Konferencji oraz kładzenia nacisku na wzrost jakości wydarzenia, zarówno pod względem merytorycznym, jak i organizacyjnym. Poprzeczka, którą postawiliśmy sobie wysoko już na samym starcie, czyli w roku 2017, mobilizuje nas do dalszego, rekordowego pięcia się w górę i osiągania kolejnych progów.
Mocne strony wydarzenia Waszym okiem.
W mocnych stronach niezmiennie królują: tematyka prelekcji oraz warsztatów, swobodna atmosfera, miejsce wydarzenia i integracja! Ponadto wyróżniliście tutaj również dużą ilość przekazywanej wiedzy merytorycznej i mnogość oraz zróżnicowanie prezentowanych tematów. Zwróciliście również uwagę na szkolenia miękkie, o czym wielu z Was bardzo pozytywnie się wypowiadało.
Bardzo ożywione dyskusje podczas warsztatów, w kuluarach oraz na późniejszym spotkaniu integracyjnym wywołały 3 warsztaty: Macieja Lasoty – Eksperymenty, pomiary na miniVNA – Vector Network Analyzer, Łukasza Knecia – Zmiana komponentów a wpływ na certyfikacje i ocenę zgodności (EU, USA) oraz Tomasza Utkowskiego – Planowanie i realizacja innowacyjnego projektu R&D na przykładzie systemu anten – sieć projektu jako mapa do mety rajdu. Roadmap projektowy.
Zarówno eksperymenty, jak i certyfikacja, ocena zgodności czy planowanie i realizacja map projektów to obszary, w których występują częste problemy i z którymi, część z Was, nagminnie boryka się w zawodowej codzienności.
Bardzo ucieszyła nas również duża liczba uczestników obu warsztatów Ewy Załupskiej – 5 dysfunkcji pracy zespołowej i ich wpływ na zespół i projekt. oraz Strefa ponad stresem – budowanie odporności psychicznej. Dzięki temu widzimy, jak ważne jest dla Was budowanie zespołu, który czuje się ze sobą dobrze, potrafi jasno komunikować o swoich problemach i nie boi się ich rozwiązywać.
Poza wymienionymi tematami, dużym zainteresowaniem cieszyły się również te, związane z prezentacją rozwiązań wspomagających projektowanie elektroniki, zasilacze impulsowe i przetwornice oraz projektowanie filtrów i filtry EMI.
Odnośnie case studies – tymi, które wzbudziły najwięcej pozytywnych emocji u Was były: wystąpienie Marka Wołowczyka z Cyfrowego Polsatu – Niestandardowe przypadki problemów EMC przy masowej produkcji konwerterów. Przewidywalne i zarządzane ryzyko w procesie rozwoju urządzeń, EMC a bezpieczeństwo elektryczne – konflikt tragiczny w projektowaniu urządzeń elektromedycznych – zaprezentowany przez Jana Mochę z Łukasiewicz ITAM oraz Praktyczne przykłady symulacji EMC i RF w projektach realizowanych przez Etteplan Adriana Wrońskiego.
Jak już wspominaliśmy Wam wielokrotnie, staramy się, aby to wydarzenie integrowało Was i prowadziło do wymiany Waszych doświadczeń, poruszało różnorakie tematy, będące dla wszystkich specjalistów bardzo ważne.
Dziękujemy za sugestie odnośnie wydłużenia czasu warsztatów oraz jeszcze trafniejsze rozłożenie tematyki, abyście mogli z nich skorzystać bardziej niż dotychczas.
Co powinniśmy zmienić, aby w przyszłości kolejne edycje Konferencji były jeszcze lepsze?
Tutaj tradycyjnie zasypaliście nas pomysłami, propozycjami i wnioskami – włącznie z ponownymi zapytaniami o organizację wydarzenia częściej niż raz w roku, jak również w innym miejscu niż Wrocław. Większość z Was ponownie zwróciła uwagę na ilość warsztatów, ich czas i ich formę.
Cieszy nas, że jesteście zainteresowani pokazami praktycznych rozwiązań problemów, również z wykorzystaniem większej ilości sprzętu – będziemy o tym pamiętać!
Podziękowania dla sponsora i partnerów wydarzenia!
Ogromne podziękowania należą się Sponsorowi wydarzenia – firmie Schurter Electronics Sp. z o.o. – który jest z nami od samego początku i dzięki któremu organizacja tego wydarzenia z roku na rok jeszcze bardziej wzmacnia nasze relacje.
Dzięki patronom medialnym Konferencji – tek.info.pl, Elektronika Praktyczna, Elportal.pl, EP.com.pl, Mikrokontroler, Magazyn Elektronik, Elektronika B2B – mogliście o nas przeczytać wiele artykułów w magazynach oraz serwisach internetowych, a uczestnicy otrzymali dawkę branżowych newsów.
Cieszy nas ogromnie, że tak otwarcie przyjęliście nową formę integracji oraz wypełniliście pozytywną atmosferą przestrzeń podczas rozgrywek bilardowych organizowanych przez ekipę z La Sezam.
Nie możemy tutaj pominąć również podziękowań od naszego zespołu, skierowanych do Was, za wszystkie wyrazy sympatii i bardzo miłe słowa – zarówno te usłyszane, jak i przeczytane w ankietach. To dla nas niezwykle budujące! Możecie być pewni, że podczas kolejnych edycji Konferencji jeszcze chętniej będziemy częstować uczestników pozytywną energią, uśmiechem i rozmową.
A najbliższa już w październiku 2023 roku! Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie właśnie wtedy i przybędziecie jeszcze liczniej, niż w tym roku! Z naszej strony to tyle w kwestii podsumowania.
Dziękujemy!
Zespół EMC for Business