Projektowanie filtrów to jeden z tych tematów, który od dłuższego czasu pojawiał się w Waszych propozycjach ciekawych do zaprezentowania problemów podczas Konferencji EMC for Business.

Wyszliśmy naprzeciw Waszym oczekiwaniom i w ten oto sposób firma Schurter – główny sponsor wydarzenia – postanowiła przeprowadzić warsztat poruszający kwestie zarówno projektowania, jak również optymalizacji filtrów. Spotkanie poprowadził Herbert BlumProduct Menager w Schurter AG.

Kilka zdań o prowadzącym:

Herbert BlumProduct Manager odpowiedzialny za całą gamę produktów EMC wytwarzanych przez grupę Schurter.  Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie inżynierii rozwoju filtrów, na stanowisku kierownika projektu.

Opis warsztatu:

Podczas spotkania z uczestnikami Konferencji EMC for Business 2019, Herbert Blum zaprezentował praktyczne sposoby pomiarów oraz optymalizacji filtrów z wykorzystaniem płytek ewaluacyjnych. W zrozumiały sposób wytłumaczył zależności oraz wpływ poszczególnych komponentów na tłumienie sygnału. Wielu uczestników warsztatu skorzystało również z możliwości porozmawiania z Herbertem, zarówno o produktach oferowanych przez firmę Schurter, jak i na temat techniki projektowania filtrów EMC.