Projektowanie elektroniki pod kątem EMC często jest nie lada wyzwaniem. Zdarza się, że oprócz posiadanej wiedzy i doświadczenia należy wykazać się zdrowym rozsądkiem i niekonwencjonalnymi rozwiązaniami.

Ilu z Was miało do czynienia z problemami w projektowaniu płytki PCB oraz całego urządzenia tak, by spełnione zostały odpowiednie normy EMC? Wszystkie Wasze wątpliwości podczas swojego warsztatu, w ramach Konferencji EMC for Business 2019, postanowił rozwiać Piotr Janikinżynier EMC oraz trener.

Kilka zdań o prowadzącym:

Piotr Janik jest specjalistą w dziedzinie inżynierii, testowania, pomiarów i rozwiązywania problemów związanych z EMC.

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie EMC i RED oraz projektowania modułów elektronicznych. Jest ekspertem w zakresie standardów EMC i radiowych: EN/IEC/FCC/EAC, DNV-GL, ETSI. Ponadto Piotr zajmuje się przygotowywaniem analiz inżynieryjnych, raportów, planów badań oraz strategii certyfikacji. Testuje urządzenia w zakresie EMC i RED, doprowadzając do ich zgodności z wymaganiami norm oraz dyrektyw.

Opis warsztatu:

Piotr prowadzi szereg szkoleń i warsztatów z zakresu projektowania urządzeń praz płytek PCB pod kątem EMC.

Podczas warsztatu, odbywającego się w ramach Konferencji EMC for Business 2019 (cieszył się on bardzo dużą popularnością wśród uczestników całego wydarzenia), Piotr pokazał przykłady wpływu prowadzenia masy oraz prądów powrotnych na projekty, wykorzystując przy tym nie tylko wiedzę książkową, ale i posiadane doświadczenie oraz analityczne myślenie. Nie obyło się bez wyjaśnienia przez prowadzącego, jak zawsze w bardzo przystępny sposób, szeregu zagadnień fizycznych, wpływających na poprawne i błędne działanie urządzeń. Wielu uczestników warsztatu skorzystało również z możliwości skonfrontowania wszelkich wątpliwości i pytań ze specjalistyczną wiedzą Piotra, który od wielu lat rozwiązuje problemy EMC i pomaga jeszcze lepiej projektować elektronikę