Jeżeli w swoich pomiarach EMC często natrafialiście lub nadal natrafiacie na problemy wynikające często z rodzaju urządzeń pomiarowych jakich używacie i ich klasy oraz zgodności – ten warsztat został stworzony właśnie dla Was!
Drugi z anglojęzycznych warsztatów, prowadzony przez pochodzącego z Włoch Michele Zingarelliego (NARDA Safety Test Solutions) – specjalisty w dziedzinie EMC z ponad 25-letnim doświadczeniem – również cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników Konferencji EMC for Business 2019.
Kilka zdań o prowadzącym:
Dr. inż. Michele Zingarelli od 1994 roku zajmuje się tematyką kompatybilności elektromagnetycznej. Początkowo, jeszcze w czasie studiów na Politecnico di Bari, modelował zachowanie się pola elektromagnetycznego w komorach GTEM. W 1996 roku dołączył do firmy PMM w Mediolanie, zajmującej się szeregiem projektów specjalnych z dziedziny EMC, takich jak komory pół-bezechowe, bezechowe i ekranowane, jak i całym sprzętem do wykonywania pomiarów emisji i odporności.
Po kilku latach Michele otrzymał propozycję pracy w GE Fanuc Automation (spółce joint venture General Electric i Fanuc (Fujitsu Group Japan)), na stanowisku Key Customer Manager oraz Product Manager. W 2006 roku powrócił do PMM, wprowadzając jednocześnie zupełnie nowe systemy oraz rozwiązania dla branży EMC pod nazwą: L3-NARDA Safety Test Solutions Group i zostając nowym EMC Product Managerem firmy. Następnie przejął rolę EMC Regional Managera na całym rynku azjatyckim oraz Azji Południowo-Wschodniej.
Michele był również członkiem kilku krajowych i międzynarodowych komitetów normalizacyjnych (CEI i IEC), przyczyniając się przy tym do najnowszego udoskonalenia standardu CISPR 14-1 w zakresie zastosowania metody testowania kliknięć w urządzeniach gospodarstwa domowego oraz urządzeniach przemysłowych.
Opis warsztatu:
Podczas warsztatu Michele wraz z małą pomocą Pana Jacka Dobrowieckiego (Helmar) przy tłumaczeniu i wyjaśnieniu pewnych zawiłych zagadnień zaprezentowali praktyczne zastosowanie odbiornika pomiarowego EMI PMM 9010 oraz porównali jego wskazania z budżetowym analizatorem widma.
Pomiary wykonane za pomocą trzech różnych odbiorników EMI / analizatorów widma skonfrontowano wraz z tymi wykonanymi przy użyciu referencyjnego generatora CISPR 16-1 i EUT. Prezentacja miała na celu przedstawienie dowodów na to, w jakim stopniu wiarygodnym można uznać test emisji wykonany przy użyciu budżetowego analizatora i odbiornika wstępnie zgodnego, nie mając aktualnie do dyspozycji profesjonalnego odbiornika EMI w pełni zgodnego z CISPR 16-1.