Zapewne duża część z Was spotkała się w swojej karierze z problemem przygotowania test planu, czyli programu badań EMC na podstawie norm zharmonizowanych.

Czy zastanawialiście się przy tym, jakie elementy powinien zawierać wspomniany dokument? Wszystkie istotne informacje związane z test planem przekazał uczestnikom Konferencji EMC for Business 2019 Szymon Robak podczas warsztatu: Program badań EMC – jak przygotować produkt do testów EMC?

Kilka zdań o prowadzącym:

Szymon Robak jest Kierownikiem Laboratorium EMC w Instytucie Technik Innowacyjnych EMAG w Katowicach. To jedno z największych laboratoriów EMC w Polsce.

Jako inżynier EMC z 12-letnim stażem w swojej karierze rozwikłał wiele zagadek związanych z EMC. Bardzo chętnie dzieli się posiadaną wiedzą, o czym mogli przekonać się uczestnicy jego warsztatu w ramach tegorocznej Konferencji.

Opis warsztatu:

Podczas spotkania Szymon dokładnie omówił sposób przygotowywania test planu na podstawie norm zharmonizowanych z dyrektywą EMC (2014/30/EU) – elementy, z jakich składa się taki dokument. Zwrócił również uwagę na najczęstsze błędy występujące w programach badań. Ponadto przybliżył kryteria oceny pozwalające określić, czy urządzenie działa poprawnie pod wpływem narażeń, omówił czynniki związane z przygotowaniem urządzenia do testów, zdefiniował pojęcie norm zharmonizowanych oraz pokazał, jak odnaleźć się w tych zawiłych dokumentacjach.