Dzisiejsza publikacja to wywiad z przedstawicielem UKE – Dominikiem Kołtunowiczem, który opowie po krótce, jak wygląda rynek pod względem kontroli zgodności z normami prawnymi. Zastanawialiśmy się również co może być przyczyną niespełniania wymogów przez producentów. Jest kilka opcji, którym warto by było się przyjrzeć i zastanowić na co mamy wpływ i jak możemy uniknąć takiej sytuacji. Jak wygląda nadzór polskiego rynku i jego sytuacja w obszarze kompatybilności elektromagnetycznej. W jaki sposób można polepszyć obecną sytuację, a ponadto jaką rolę spełniają importerzy, producenci i dystrybutorzy.

 

Jeśli poszukujesz rozwiązania dla siebie i swojej firmy, skorzystaj i napisz do nas. Wesprzemy Twoje działania i pomożemy uniknąć niepotrzebnych strat. Jestem przekonany, że drobnymi zmianami będziesz mógł zredukować dodatkowe koszty związane z dodatkowymi badaniami i karami.

Tomek
Inżynier EMC, Konsultant, Trener

Data i miejsce: 26.06.2015 r., Warsztaty EMC, Politechnika Wrocławska
Autor: Tomasz Utkowski

Bio: Dominik Kołtunowicz
Pracownik Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) (www.uke.gov.pl)
Prawnik, ekspert specjalizujący się w zagadnieniach związanych z wprowadzeniem wyrobów do obrotu.
Brał udział w tworzeniu ustawy o kompatybilności elektromagnetycznej i wielu nowelizacji ustawy o systemie oceny zgodności. W latach 2009-2015 autor wielu wykładów na Warsztatach EMC we Wrocławiu. Członek Komitetu Sterującego ds. Nadzoru Rynku przy Prezesie UOKiK. W roku 2010 został powołany przez Ministra Gospodarki w skład Rady ds. Akredytacji. Od przeszło 10 lat zajmuje się koordynacją działań nadzoru rynku między innymi w obszarze kompatybilności elektromagnetycznej.

Trener, m.in. z zakresu Dyrektywy EMC i Dyrektywy RED.