Wyzwania w projektowaniu i produkcji elektroniki. Praktycy dla praktyków.

12-13 października 2017 roku we Wrocławiu odbyła się konferencja EMC for Business, organizowana przez centrum doradczo szkoleniowe – EMC for Business. Spotkanie było poświęcone tematyce kompatybilności elektromagnetycznej – EMC (z ang. Electromagnetic Compatibility), ujętej z praktycznego punktu widzenia. W konferencji udział wzięli inżynierowie, projektanci, pracownicy działów B+R oraz inni zawodowo i/lub hobbystycznie związani z tematyką projektowania i produkcji urządzeń elektronicznych.

Każdy dzień składał się z trzech głównych części: studiów przypadku, paneli dyskusyjnych oraz z warsztatów tematycznych. Podczas studiów przypadku eksperci, na bazie rzeczywistych projektów, opowiedzieli o napotkanych problemach oraz o sposobach, w jaki zostały rozwiązane. Panel dyskusyjny pozwalał na wspólne opracowanie rozwiązań problemów z EMC, gdzie uczestnicy mogli, w mniejszych grupach, podzielić się swoimi doświadczeniami. Warsztaty praktyczne pozwoliły zgłębić tajniki związane z tematyką oceny ryzyka w aspekcie unijnych Dyrektyw Nowego i Globalnego Podejścia; zagadnieniami full – compliance i pre – compliance oraz zasadami projektowania zasilaczy.

Organizatorzy zadbali o to, aby stworzyć kreatywną i przyjazną atmosferę do dzielenia się wiedzą i spostrzeżeniami oraz do budowania kontaktów zawodowych. Jak mówi współorganizatorka i prowadząca Konferencję EMC for Business – Ewa Załupska: “Staramy się wyłapywać sygnały płynące z rynku i swoją ofertę kreować tak, aby odpowiadała  na te potrzeby. Konferencja EMC for Business jest taką odpowiedzią. Branża elektroniczna potrzebowała omówić pewne powtarzające się i ciążące w skutkach problemy dostosowania się do norm EMC. Stworzyliśmy na to odpowiednie pole. To było spotkanie ekspertów, gdzie uczestnik nie był biernym słuchaczem, tylko miał istotny wkład w przebieg wydarzenia. Dołożyliśmy wszelkich starań do tego, by maksymalnie aktywizować uczestników do dyskusji oraz do wymiany kontaktów. Sposób, w jaki to wykorzystali, przerósł nasze oczekiwania. To był ich czas, który, naszym zdaniem spożytkowali w pełni. Konferencja ledwo się skończyła, a do nas już spływają pomysły od klientów na kolejne edycje. W takiej sytuacji nie wyobrażam sobie, by tego nie powtórzyć”.

Konferencja była wsparta przez sponsorów: Schurter Electronic Sp. z o.o. – producenta  komponentów i systemów zapewniających bezpieczne zasilanie oraz Helmar Jacek A. Dobrowiecki wraz z partnerami Albatross Projects, Emerson&Cuming, HAEFELY-HIPOTRONICS i NARDA-PMM, których jest przedstawicielem i dystrybutorem. Patronat merytoryczny wydarzenia objęła Politechnika Gdańska. Patronat medialny sprawowały Elektronika praktyczna, Automatyka i AutomatykaOnline, Elektroda.pl, QBusiness.pl oraz Evertiq. Do zadowolenia uczestników przyczyniły się również drobne upominki podarowane przez Hotel Park Diament, Pasibus, Centrum Zajezdni Historia, Jumpworld, Punkt rehabilitacji – Arkadiusz Bohonos oraz Studio fotografii Fast and Light.

Kolejna edycja Konferencji EMC for Business planowana jest na 11-12.10.2018 zapraszamy do śledzenia szczegółów – www.emc4b.com/konferencja_EMC4B2017/

Program wydarzenia dostępny jest tutaj: Program 2017

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1″ exclusions=”43″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”45″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” template=”/home/komunika/domains/emc4b.com/public_html/blog_emc/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery-caption.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]